رفتار سياستمداران

   گاهی وقت‌ها خیلی ساده و کودکانه می‌توان تصمیم های بزرگ جهانی و ملی را در عرصه سیاست  تفسیر کرد. کافی است کمی از غرایز و علایق بدیهی  انسان را بدانید ، تا آن وقت بتوانید حرف‌های سیاستمداران را درک کنید.

 فهم اینکه چرا بعضی‌ها فکر می‌کنند باید همه چیز را صادر کنند  حتی دموکراسی  و آزادی را؛ و اینکه چرا بعضی دیگر فکر می‌کنند همه چیز را می‌توان به‌آسانی حل کرد و اصولا آنها مبعوث شده‌اند که مشکلات جهانی را یک شبه حل کنند و نسخه تمام مصایب بشری  در جیب آنهاست ؛ کار آسانی است اگر خصلت خود بزرگ بینی انسان‌ها را بشناسیم. نمی‌دانم شاید بتوان جنس سیاست‌ها و تصمیم گیری‌های سیاسی را با تفحص در اعمال آدم هّای دور و بر مان مشخص کرد. حسد ، حرص ، طمع ، کینه ، نفرت ، کلاهبرداری ، شارلاطان بازی و... همه این‌ها به درستی و روشنی در اقدامات سیاسی نمود پیدامی‌کند . از آن طرف و در مقیاسی به مراتب کمتر ، درستکاری ، صداقت ، ایثار و... خودشان را در سیاست گذاری هّای نادری نشان می‌دهد.

اگر همین الان ذهنتان مشغول خبری یا اقدامی از سوی سیاستمداران است و در تحلیل آن در مانده‌اید،  آن را با یکی از ویژه‌گی‌هایی که گفتم بسنجید ، مطمئن باشید از سر در گمی بیرون خواهید آمد.

/ 0 نظر / 15 بازدید